Indoor Red Bull Air Race  08/01/2011

       

SAM_0974.JPG Hoe konden we het nieuwe jaar beter inzetten dan met een wedstrijd? Op 8 januari organiseerden we een heuse indoor Red Bull Air Race in de Sportoase te Tongeren. Er moesten 4 proeven gevlogen worden en de piloot met de snelste totaaltijd zou de wedstrijd winnen. Omdat er vanaf dit jaar ook ‘beginners’ op het indoortoneel zijn verschenen werden er 2 klassen gevormd, namelijk: de beginners en de gevorderden. In de beginnerklasse was het een gevecht tussen vader en zoon Verjans. Bij de gevorderden waren er 6 deelnemers.

 

Proeven varieerden van moeilijkheidsgraad, zo was er een slalom en een geďmproviseerd parcours rond 4 pylonen waarop iedereen de weg dreigde kwijt te raken. Hoewel niet elke piloot dezelfde strategie toepaste – vliegstijlen gingen van de zeer zuivere en prachtig gecontroleerde vluchten van Bram tot het zeer flamboyante, op het roekeloze af vliegen van Jeroen – werden alle proeven zonder veel kleerscheuren afgelegd.

 

SAM_1050.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Winnaar van de dag was Arno Horion met een totale tijd van 86 seconden voor de 4 proeven. De tweede plaats werd geheeld onverwacht veroverd door Jeroen Huygen. Het derde schavot werd bestegen door Bram Lentjes. Zijn zuivere vluchtlijnen en gecontroleerde vliegstijl leverden hem een zeer degelijke plaats op. Bij de beginners, waar de strijd moest beslecht worden tussen vader en zoon, kaapte Patrick Verjans de overwinning weg van zijn vader.

 

 

Tekstvak: Discussie over hoe het parcours gevlogen moest worden